Osudová krádež

1. února 2008 v 12:07
Osudová krádež
Lenka-14let
Tom - 16let
Mamka, Eva, malý brácha
A už to tady bylo zase. Lenka tady stála s červeným tričkem. Stálo 99Kč. Což není moc ona se bohužel nezbránila a zase ho ukradla. Stála zase pod kaštanem (stromem) a přemýšlela proč to vlastně zase udělala? Nevěděla ! Jak si to taky mohla vysvětlit? Kapesné dostávala,ušetřeno měla celkem dost a triček měla také hodně. Šla domů ... tak hodila ukradené tričko k ostatním věcem do krabice třeba jako černé kapsáče, čelenky, sponky, prstýnky , náramky , malování, pleťové vody, boty, sešity,tužky,lepidla a další.
O 2dny později
Konec! Lenka se rozhodla že přestane krást! Nikam nechodila do obchodů a rozhodla se že to všechno prostě změní. Chodila na brigády pomáhala doma venčila psa jedné staré sousedce .... ! Nebylo toho málo. A vydrželo jí to celkem dlouho.
O 16dní déle
,,Lenko tady máš peníze a seznam co koupit" řekla jí mamka. Ona teda ztuhla. Musela do obchodu a co když bude zase krást? Ale jednou by tam přece musela a tohle je přece dobrá zkouška a ona jí musí přeci zvládnout. Ale těžká zkouška!!!
V obchodu
Vstoupila do obchodního domu. Šla pro zeleninu , pečivo a byla u čokolád. Uviděla jednu. Stále na ní koukala a zapomněla na to co si řekla prostě se neubránila a chmátla po ní. Strčila si jí do kabelky.
,,Proč to děláš?" uslyšela za sebou. ,,To si tak chudá? hm podle oblečení to tak nevypadá!nebo...to si taky ukradla?" Lence se zastavil dech to tričko bylo taky kradený ! On měl pravdu jo byl to mužský hlas.
,,Dej sem tu kabelku" řekl. ,,A co je ti vůbec co do toho pitomče " řekla a otočila se ale v tu chvíli jí strnul úsměv. A hned pochopila. Stál tam v uniformě byl to student a byl tam na praxi. ,,Jak vidíš tak hodně!"odsekl.,,já.... hm " nevěděla co má říct. Byl to tak hezkej kluk. Mohlo mu být tak 16let , blonďaté nagelované vlasy a k tomu nádherný oči. Krásně modrý. Lenka se v nich úplně ztrácela. Pořád mu koukala hloub do očí a cítila že za chvíli asi spadne. ,,Co je?" zeptal se ten kluk asi po 3minutách.
,,Nic co by?" odpověděla. ,,Nic? tak mi dej tu kabelku!" řekl už dost naštvaně. ,,Na to nemáš právo! Mám to říct řediteli nebo někomu na výš? a je s tebou amen hm?" řekla výhružně Lenka a doufala že to zabere ale opak byl pravdou. ,,Jo? myslíš " usmál se a pokračoval. ,,Když budeš mít tak čistý svědomí ukážeš jim kabelku a pak uvidíme? hm? určitě když v ní nic nemáš tak ji jim klidně ukážeš a oni tě v klidu pošlou domů. Ale pokud ne zavolají tvým rodičům , ty budeš mít problémy z falešného obvinění a pěkný nepříjemnost taky a doma ! A možná i s policií. Náš šéf totiž takovíhle lidi jako si ty nenávidí. A rád se mstí. Tak si to rozmysli dobře!" a usmíval se jako by se nechumelilo. ,,A nemůžeš dělat že si mě tady nevěděl? " řekla Lenka zoufale a smutně. ,,Ne to nemohl " řekl vážně! Lenka byla zoufalá a on neoblomný ale pak dodal ,,Ale... jestli jí tam vrátíš tak to krádež nebude a já tě nechám" . Lenka se na něj vděčně podívala. Vytáhla čokoládu a vrátila jí zpět na pult. Byla to pro ní fakt lekce. ,,Ale zlodějkám nevěřím takže mi ukaž i kabelku!"
,,Já nejsem zlodějka" odsekla. ,,Ne?!" ,,Ne!" a hodila po něm svojí kabelku. On tam už nic nenašel.
,,Už můžeš jít! Nic a nikdo tě tady nedrží! " řekl. ,,Taky že jdu kvůli tobě mám zpoždění".,,Takže ty si na mě ještě naštvaná ?" divil se! ,,Ale ne jsem ti vděčná! díky moc"! řekla ironicky a odešla. On jen nevěřícně kroutil hlavou.
Po dvou hodinách doma
Tak to byla teda lekce + pučení v jednom. Už nikdy!
Doma asi tak v 17:00
,,Lenko" volala máma na ní. ,,No co je zase?" zeptala se. ,,Dneska na návštěvu na večeři přijde má známá z práce. " odpověděla její mamka. ,,Jo jasně budu se chovat slušně a vychovaně a pak půjdu do pokoje neboj" řekla. ,,No to doufám ale nejde jen o to"! řekla . ,,A o co ?" ,,Ta známá má syna asi tak o dva roky staršího než si ty.A protože tady budou dlouho bylo by dobré kdyby si se s ním bavila. Je slušný neboj . Uděláš to prosím pro mě?" podívala se na ní. ,,Ach jo! No co mám dělat na vybranou nemám". odpověděla ale věděla že máma bude ráda. ,,V kolik mají přijet? " V 18:00 hodin. Běž se převléct!"
18:00
Lenka jde ke stolu.
Pane bože! Ne! To je vtip! To je špatný a nepovedená vtip! Že jo! Ne! To je noční můra! Chci se probudit.
A to hned! Ne! Trest za všechny moje hříchy! Jo! Tak to je! Nebo všechno dohromady?! Jo tak to je!!!
Pomyslela si Lenka když šla ke stolu seděla tam mámina kamarádka a kdo byl její syn? no jasně! Ten kluk z dneška. Co jí nachytal když kradla. A ona aby mu poděkovala že jí nenapráskal tak ho hnusně odbyla.
,,Tak tohle je moje kamarádka Eva" řekla máma . ,,Dobrý den" řekla Lenka ,,Ahoj "odpověděla ta Eva,
,,A tohle je její syn Tomáš" ! ,,Ahoj " řekla Lenka. ,,Ahojky" odpověděl úplně v klidu a bylo na něm poznat že ho tahle hra začíná opravdu bavit. A aby toho nebylo málo měli místa vedle sebe. Když dojedli měli jít k Lence do pokoje.
U Lenky v pokoji
Ona seděla na svojí posteli a jemu nabídla ať si sedne na židli.
,,Hm tak to se dneska vidíme po druhý co?" řekl. ,,Jo vidíme" odpověděla Lenka. ,,Víš taková hezká holka a krade . To je na tom nejsmutnější a jak je vidět tak chudý nejste. " dořekl a díval se na ní. Bylo jí tak trapně tak se za sebe styděla a na víc takovej hezkej kluk k tomu to o ní ví. :( ,,Já za to nemůžu! Chtěla jsem přestat! Asi 15dní nebo tak jsem nekradla a chodila na brigády a dělala co bylo v mých silách abych dělala dobrý věci a na kradení nemyslela ale... pak mě máma poslala do obchoďáku a já se neubránila a... ty si mě při tom viděl a neřekl si to na mě i když si mohl a já ti nepoděkovala jak jsem měla byla jsem ještě naštvaná a to se prostě nedělá a je mi to moc líto a já...... už nevím prostě co ti k tomu mám říct , snad jenom......... díky ! Díky moc! " Vymlela to vše ze sebe. On na ní jen koukal. Ne zle ale tím hezkým pohledem. Bylo ticho. On se chystal vstát ze židle a chtěl jít asi k ní to ona nevěděla. V tom se ale rozlítli dveře. ,,Ségra dej mi konečně ten plakát prosím" prosil jí mladší bratr. ,,A jaký ?" ptala se. ,,No ten jak si vyrobila pro mě jak si tam nastříkala moje jméno Honza". ,,Jo tenhle jo..ten je tady , na"! ,,Jé děkuji moc"! řekl a zase rychle zmizel . Bylo zase ticho ale Tomáš už zase seděl. Lenka se to snažila zakecat.
,,No... takže tobě je kolik vlastně?" zeptala se! ,,Kolik myslíš?" usmál se! ,,16" . ,,Trefa si dobrá! Tobě.. 14?" ,,Zásah si taky dobrý" smáli se oba dva. ,Hele promiň že jsem ti dneska hned tak vyhrožoval" řekl na jednou. ,,Ne to já promiň místo toho jak si se ke mně zachoval abych ti poděkovala tak jsem byla nepříjemná. A to mě moc mrzí a už nikdy krást nebudu!" ,,Proč na jednou chceš přestat?" zeptal se .
,,Protože se před tebou stydím" řekla. ,,opravdu? a proč? já nic přece pro tebe neznamenám. " řekl.
,,A jak to víš?" zeptala se! ,,Promiň ale dneska v obchodě to bylo poznat" usmál se! Lenka sklopila oči.
,,Promiň! Je mi to moc líto. " řekla. ,, Hm" ,,tobě je to jedno viď? já se ti nedivím !"
,,Ne není mi to jedno!" odpověděl.
,,Ale je ale já se ti nedivím!Jsem zlodějka máš pravdu! Kradu čokoládu na kterou mám prostě něco musím ukrást. Pak mě zastavíš ty a chceš mi pomoct a já tě ještě seřvu. To není snad ani možný. Jsem prostě strašná a hrozná a nemožná a příšerná a šílená. Já se za sebe tak stydím! Je to fakt strašný. Chci se toho zbavit ale do toho ochodu už nevkročím nechci tě tam potkat. Teda.. totiž chci ale ... " ,,Ale co?" zeptal se. ,,Při čem jsi mě přistihl a moje chování to už bych ti nikdy neměla lézt na oči. Ale zase když to na ně lézt nebudu už ty tvoje krásný oči nikdy neuvidím !" řekla celá zmatená. ,,A nedivím se co si o mě myslíš!" . ,,Tobě se líbí jenom mé oči? " zeptal se po chvilce Tom. ,,Nejen ty" dodala . ,,Co ještě?" zeptal se s úsměvem. ,,Všechno! " řekla jedním sloven a to mluvilo za vše.Pak si uvědomila co říkala a styděla se. A začala se červenat. Byla totálně rudá. On vstal pomalu ze židle a přibližoval se k ní. Díval se jí do očí sedl si vedle ní a ... políbil jí. Svalil na postel a líbali se dál.
,,Miluji tě" řekl.
,,Miluji tě od první chvíle kdy jsem tě viděl!" a políbil jí znova.
Lenka byla celá šťastná a když skončili s líbáním a leželi jen tak vedle sebe a on na ní koukal byla v rozpacích a řekla ,,Já tě taky miluji" a usmála se. ,,A miluješ mě tak že by si semnou šla na rande a byla se mnou pořád? myslím..jako moje holka." ,,Ano! moc ráda". Odpověděla a v duchu byla strašně moc šťastná.
,,Ale něco mi musíš na naší lásku slíbit řekl".
,,A co?" zeptala se!
,,Už nikdy nebudeš krást ano?!
,,Slibuji"
Celkem dobrý motiv proč přestat krást ne?! =)
,,Nikdy " !
,,Skvělé" řekl převalil se na ní pohladil po vlasech chytl za dlaně dotýkal se jí a pak jí políbil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama