Srpen 2008

1 místo v soutěži o nej blog

31. srpna 2008 v 17:03 Ceny za můj blogííísek
Za 1 místo v soutěži o nej blog

Líčení během 10ti minut

20. srpna 2008 v 23:53 Kosmetika
Denní krém
Po důkladné očistě obličej namažte svým denním krémem, chviličku počkejte, až se vstřebá, a zbytky odsajte papírovým kapesníkem.
Korekční tyčinka
Pupínky, pigmentovč skvrny, rozšířené žilky, tmavé kruhy pod očima překryjte korekční tyčinkou, která hy měla být o tón světlejší
než make-up.
Pleťový podklad
Make-up odpovídající tónu vaší pleti rozetřete navlhčenou houbičkou. Houbičkou přejeďte doztracena přes špičku brady. Dbejte, aby na krku nevznikl rámeček.
Pudr
Silnějším štětcem naneste na obličej sypký transparentní pudr. Na tváři nesmí zůstat žádná lesklá místa. Lehounce poprašte i oční partie a rty.
Předběžné nanesení tuše na řasy
Dříve než nalíčíte očními stíny víčka, přejeďte řasenkou řasy, aby se stíny při nanášení tuše nesetřely.
Oční stíny
Na víčka naneste oční stín. Na dolním víčku pod řasami a ve vnějším koutku oka ho vatovou tyčinkou rozetřete do ztracena.

Oční linka
Na horním víčku těsně nad řasami nakreslete kajalovou tužkou nebo tekutým eyelinerem jemnou linku.
Tuš na řasy
Nejprve naneste tuš pouze na konečky řas, nechte ji chviličku zaschnout a teprve potom řasenkou pořádně přejeďte dolní i horní řasy, včetně všech jemných chloupků. Speciálním kartáčkem potom slepené řasy "rozčešte".
Obočí
Kartáčkem upravte obočí do žádoucí formy a pak zvýrazněte krátkými tahy tužkou na obočí vedenými zevnitř směrem ven nebo lehkým přejetím zaschlým kartáčkem řasenky.
Růž
Směrem od středu tváří ke spánkům naneste štětcem růž a zbytečky barvy vetřete ke kořínkům vlasů po stranách čela.
Rtěnka
Nejprve konturovací tužkou obtáhněte rty a potom štětečkem naneste rtěnku. Vezměte papírový kapesník, stiskněte ho mezi rty a potom naneste ještě jednu vrstvu rtěnky.
A na závěr obláček vůně
Korunou vašeho díla je pár kapiček parfému nanesených na spánky, za ušní lalůčky a na vnitřní stranu zapěstí.

Vyrobte si vlastní krém

20. srpna 2008 v 23:52 Kosmetika
Namíchat si vlastní krém není vůbec tak těžké, jak vám zpočátku může připadat. Musíte jen vědět, jak nejvhodněji nejrůznější produkty použít. Takovéto doma vyrobené krémy mají omezenou trvanlivost, proto byste je měli připravovat vždy jen v malém množství.
Nyní vám prozradím metodu, která je právě tak jednoduchá jaké účinná: Jednoduše použijete svůj oblíbený krém a přimícháte k němu nejrůznější potravinové doplňky.
Že to zní dost divně? Nic divného to ale není, neboť nejrůznější přírodní produkty, jako například ovocné či zeleninové šťávy, obsahují vzácné vitamíny a hodnotné výživné látky, které se hodí nejen pro výrobu masek, ale mohou být použity i při míchání vašich osobních krémů.
Potřebujete tedy základní krém. Nejlepší je smě z emulze " voda-olej-voda" a "olej-voda-olej". Neděste se tohoto složitého označení, jde jen o neutrální krémovou bázi - váš lékárník si jistě bude vědět rady a pomůže vám.
Podle typu pleti si můžete nechat namíchat tyto dva komponenty. Pro normální pleť se smíchají v poměru jedna ku jedné, pro suchou pleť se složka "olej-voda-olej" zvýší, u mastné pleti bude zase větší podíl složky"voda-olej-voda".
Místo této směsi můžete použít i dětský krém. Dříve se jako základ krému často používal lanolin, ale já osobně považuji tento tuk získávaný z ovčí vlny pro vlastní výrobu pleťového krému příliš hustý a těstovitý.
Nezáleží na tom, pro jaký základní krém jste se rozhodli - to je pouze výchozí prvek pro váš osobní krém, který bude obohacen potravinovými produkty podporující vaši krásu. Máte-li velmi mastnou pleť a po nanesení krému se vám na obličej vytvoří lesklý tukový film, můžete tvář po chvíli jemně otřít kapesníkem a tak odstranit přebytečnou mastnotu.
Zpravidla to ale není nutné, neboť pleť vděčně přijme, co jí nabídnete. Zde vám předkládám jen pár příkladů krémů, které si můžete vyrobit sami - takže stačí to jen zkusit!
Propolisový krém
Použijte takové množství základního krému, jaké potřebujete pro denní použití, a přidejte v němu pár kapek propolisové tinktury. Tento krém je bohatý na vitaminy a výživné substance a posílí každý typ pleti.

Máslový krém
Vezměte čajovou lžičku základního krému a jednu čajovou lžičku rozpouštěného másla, vše dohromady smíchejte a zjemněte několika citrónové šťávy. Suchá, drsnější pokožka vám bude vděčná. Máslový krém můžete použít také k ošetření rukou.
Okurkový krém
Polovinu salátové okurky rozmixujte v elektrickém odšťavňovači a k získané šťávě přidejte pár kapek jablečného octa a jednu čajovou lžičku základního krému. Okurkový krém by se měl téměř povinně používat na mastnou, problematickou pleť s rozšířenými póry, neboť pokožku čistí, rozjasňuje a zároveň vypíná.
Jogurtový krém
Jogurt vyhovuje především problematické pleti s rozšířenými póry. Smíchejte stejný díl základního krému a přírodního jogurtu, a máte hotový krém, který podporuje obnovu přirozené ochranné vrstvy pokožky a účinně ji posiluje.
Banánový krém
Je určen pro ochablou a poněkud vrásčitou pokožku, hodí se však i na mladou, suchou pleť. Rozmačkejte půl banánu, přidejte základní krém a několik kapek za studena lisovaného oleje (výborný je avokádový olej).

Červené rty

20. srpna 2008 v 23:51 Kosmetika
Nyní jsou žádány v kontrastu s lehce snědou pletí krásné výrazné rty. Jak si takové rty nalíčit Vám nabízíme krok za krokem. m nabízíme krok za krokem.
Hedvábné
Žádná jiná barva nepřitahuje víc pozornosti. Červená neodpouští drobné nedostatky a proto rty před aplikací "vybruste" jemným peelingem. Tak se zbavíte drobných šupinek a rty budou hladké a hedvábně měkké. Důležité je při použití těchto tónů: Příliš nelíčit oči ani tváře.
A při výběru té správné barvy platí: K blondýnkám se hodí spíše čerstvé malinové barvy a ne tmavé . U brunetek je výběr největší od ohnivě červené po Terrakottu. Černovlásky si mohou klidně dovolit vzhled alá Sněhurka to znamená křiklavě červené rty.
Sexy
Nové zesílené červené tóny jsou při krásně opáleném těle i bez ostatních šminků velmi působivé. Neboť hnědá kůže pohlcuje barvu a ta nepůsobí tak agresivně. Červená ústa musí vždy působit plně. Abychom toho docílily je nutné použít buď větší množství lesku na rty nebo dvě různé červené barvy šikovně zkombinovat. Přitom nejdříve naneseme tmavší rtěnku nebo lesk a poté světlejší barvu naneseme pouze do středu rtů. Pokud rtěnka obsahuje duhové pigmenty snáze s ní dosáhneme 3-D-effektu , což rtům dodá více plnosti. Konečné úpravy dosáhneme vložením ukazováčku mezi rty a jejich sešpulením, kdy přebytečná barva zůstane na prstu a ne na zubech.
1 ?Velvet Shine? N° 07 od Catrice. 2 ?Smile Shine? N° 232 od Biothermu. 3 ?True Intensity? N° 09 od Nivea Beauté. 4 ?Lip Lip Lip!? N° 214 od Givenchy. 5 ?Pure Color? N° 504 od Estée Lauder. 6 ?Rouge Pur? N° 98 od Yves Saint Laurent

Krok za krokem ke krásným rtům
1. Podklad Nejprve naneste na rty podklad nebo speciální bázi pomocí ukazováčku jej vklepejte do rtů. Barva drží potom déle a působí rovnoměrně.
2. Konturování Rty od vnějšku k vnitřku obkreslete konturovací tužkou v tělové barvě. To slouží k jasným konturám a zamezí stékání barvy.
3. Vykreslení Intenzívní červené tóny nejlépe nanášejte štětečkem na rty. Tak se dají velmi precizně vymalovat všechny křivky rtů.
4. Zintenzívnění Ubrousek si přitiskněte na rty, abyste odstranily přebytečnou barvu. Přesto ještě jednou naneste rtěnku nebo lesk na rty.

Jemné čištění pleti

20. srpna 2008 v 23:51 Kosmetika
Recepty pro každou pleť

Jemně, lehce a přesto intenzívně - především k čištění citlivé pleti jsou používány kvalitní a nezávadné produkty, na které jsou kladeny enormní požadavky.

Že je však možné také zcela přírodní cestou, dosáhnout vyčištění pleti, vám ukáží naše recepty - pro všechny platí: Po použití smyjte vlažnou vodou!

Slunečnicové mléko
Pro normální pleť. Namočte krátce vatové tampónky v mléce, lehce vymačkejte a navlhčete slunečnicovým olejem. S takto připravenými tampónky odličte make-up. Poté smyjte zbylou směs mléka a olej vlažnou vodou.

Heřmánkovo-pampeliškové-mléko
Pro bledou a pórovitou pleť. Převařenou vodu přelijte přes 3 lžíce nasekaných heřmánkových květů a 2 lžíce pampeliškových listů. Dobře promíchejte a nechte 12 hodin táhnout. Přimíchejte 140ml mléka a ještě nechte 2 hodiny odstát, sceďte přes perfektně čisté sítko nebo sterilní obvaz, naplňte do vyvařené skleničky a nanášejte na pleť ráno a večer.

Heřmánkové mléko
Pro suchou pleť. 2polévkové lžíce čerstvého mléka a 2 polévkové lžíce heřmánku smíchejte a naneste na pleť vatovými tampóny.

Mléko z černého bezu
Pro mastnou pleť. 2 lžíce várky černého bezu smíchejte se dvěmi lžícemi mléka. Naneste na pleť. Tento recept je také velmi účinný proti červeným žilkám.

Jogurtovo-medová-čistící emulze
Pro všechny typy pletí. 150ml jogurtu a 3 lžíce medu dejte na pánev a na mírném ohni rozmíchejte. Nechte 5 hodin táhnout, naplňte do vyvařené uzavírací sklenice a dejte do ledničky. Velmi intenzívně čistí a změkčuje pleť.

Rtěnka

20. srpna 2008 v 23:50 Kosmetika
Teprve umně nalíčené rty make-up završují a učiní vás přitažlivou. Správnou volbou barevného tónu a tvarováním pomocí konturovací tužky lze leccos opticky poopravit. Světlé tóny dodávají rtům plnosti a dobře se hodí ke světlým vlasům a bledé pleti. Tmavé, intenzivní odstíny ústa zužují a nejlépe sluší brunetám. V létě, kdy jste opálená, vypadají obzvlášť dobře odstíny zářivé červeně. Bledá rtěnka by nevytvářela příhodný kontrast. Než začneme rtěnku nanášet, je nutno rty důkladně osušit. Nejlépe je držet se přirozené linie úst, kterou nejprve předkreslíme konturovací tužkou. Při tom je třeba rty mírně napnout. Malá ústa je možno vykreslit do koutků; u úzkých rtů vedeme linku nepatrně přes okraj. To se však nedoporučuje, pokud je pokožka rtů už trochu vrásčitá. Úzké rty vypadají plnější, použijeme-li na konturování tmavší odstín a pak vyplníme světlejším.
Pokud je jen jeden ret úzký, druhý širší, dodámé na střed užšího rtu intenzivnější barevný tón. Konturovací tužka zvýrazní také nezřetelně vyklenutý Amorův oblouk. Plné rty vypadají užší díky světlé obrysové lince, kterou vyplníme tmavší rtěnkou. Je však třeba vyhnout se všem namodralým odstínůn s nimi vypadají ústa zářivější a tím ještě větší. Příliš velká, široká ústa vypadají užší, soustředíme-li červeň na střed rtů, směrem do stran se zjemňuje doztracena až ke koutkům. Nápadný dolní ret lze zastřít tak, že horní ret zřetelně obtáhneme konturovací tužkou a vyplníme světlejší červení. Dolní ret nalíčíme tmavším odstínem téže barvy.

Povislé koutky opticky opravíme, jestliže horní ret nalíčením po stranách poněkud zkrátíme a dbáme na to, aby krajní body koutků byly nahoře blíže u sebe než dole. Při vyplňování předkresleného obrysu nesmíme zapomenout i na vnitřní stranu dolního rtu, jinak je barevný rozdíl mezi rtěnkou a vnitřkem úst příliš velký. Štětcem lze barvu na rty nanést rovnoměrněji než rtěnkou. Přebytečnou barvu odstraníme "polibkem" na papírový kapesník. Pokud přes rtěnku nanášíte ještě lesk, měla byste ho umístit jen na střed horního i dolního rtu. U úzkých rtů se lesk často nanáší do koutků nebo se rozetře přes okraje. Rtěnku lze nanést obzvlášť jemně a nerozmazává se, jestliže rty předem ošetříte fixačním krémem. Tento lehký, nemastící výživný přípravek při pravidelném užívání nejen (díky dodávané vlhkosti) vylepšuje vzhled a pokožku rtů na dotyk, nýbrž také vyhlazuje drobné vrásky kolem úst, způsobené vysycháním pleti.

Růž na tváře

20. srpna 2008 v 23:49 Kosmetika
I když nemáte ráda make-up, nemusíte vypadat bledá! Proto existují červeně na tváře (růž, rouge, blusher) v širokém výběru. Jimi lze obličej v mžiku oživit.
Růž jako krém v dózičce: doporučuje se pro suchou pleť, snadno se roztírá bříšky prstů. Abychom to s červení nepřehnaly, naneseme ji nejprve na hřbet ruky, ťukneme na tváře a rozetřeme směrem ke spánkům.
Růž jako gel v malém kelímku: velice transparentní, dá se použít i bez podkladu např. na opálenou pleť. Používá se jako krémová růž.
Tekutá červeň: aplikátorem v uzávěru lahvičky ji opatrně naneseme a rozetřeme (je obtížné zvolit správné množství). Všechny tyto přípravky použijeme vždy po základním nalíčení (make-upu) a před pudrem.
Nejprve štětec otřete o hřbet ruky a pak několikrát přejeďte po tvářích zdola nahoru, aby se nevytvořily skvrny. Následné přepudrování transparentním pudrem změkčí přechody barev. Barevné tóny nesmějí být naneseny příliš intenzivně. Nejpřirozeněji působí růžovooranžové odstíny. Barva růže by rozhodně měla ladit se rtěnkou. Na opálené pleti vypadá obzvlášt krásně něžná růžovohnědá s drobnými lesklými částečkami. Obecně platí, že červeň naneseme jako trojúhelník postavený na špičku na nejvyšší místo lícních kostí a odtud jemně roztíráme směrem ke spánkům. Nepatrný nádech patří na pravou a levou stranu čela a na dolní čelisti. Nepatrné ťuknutí růže na ušní lalůčky a na bradu (nesmí být znatelné!) zesiluje dojem svěžesti. Dotyk u vnitřních koutků očí zvýrazňuje pohled. Večer je možno nepatrné množství nanést i pod oblouky obočí. Správným nanesením červeně můžete jemně domodelovat tvar obličeje. U dlouhého či oválného obličeje prostě podtrhněte přirozenou linku lícních kostí. Na kulatý obličej naneste růž jen podél lícních kostí. Nemalujte "tváře jako slabikáře". Máte-li obličej do trojúhelníka, nevolte výchozí bod k nasazení růže příliš směrem ke středu ani v dolní polovině tváří. U čtverhranného obličeje lze červeň protáhnout od lícních kostí až na spánky. Konturovací červení (tmavé, hnědé tóny zdánlivě ustupují do pozadí, světlé růžové naopak opticky vysouvají, vystupují do popředí - můžete dát vzniknout dojmu, že je vaše tvář užší. Světlou růž naneste na střed obou tváří a tmavou na boční partie. Máte-li vystouplou bradu, naneste tmavou růž na dolní čelist a rozetřete až k nasazení krku. Ustupující brada se dá špetkou růže pozvednout. Špičatý nos se pomocí tmavší tečky růže zdá kratší.
Na tvář s vpadlými lícními kostmi a špičatou bradou rozhodně nepatří tmavé barvy. Silné lícní kosti nemáme skrývat, ale naopak zdůraznit.
Obzvlášt apartně působící modelky používají trik, při němž vtáhnou tváře a takto vpadlé je nalíčí růží. Jsou-li však na tvářích viditelné červené žilky, růž nepoužíváme! Použijeme raději dobře kryjící krémový make-up a mokrou houbičku. Bude to vypadat přirozeněji.

Pudr a make-up

20. srpna 2008 v 23:48 Kosmetika
Pudr dokáže daleko víc než jen vytvořit matný povrch kůže. Fixuje make-up a dodává rysům jemnosti. Neměly bychom ho však nanášet přímo na pokožku, protože má schopnost vázat na sebe vodu, a to by pleť vysušovalo. Nanášejte pudr vždy na "podložku", tedy na denní krém nebo na podkladový krycí krém, který večer důkladně odstraníte čísticímí přípravky a pleťovou vodou. Kdo jde s make-upem spát, ničí si pleť.
V zásadě pudry dělíme do dvou skupin: na práškové a kompaktní (lisované). Podstata rozdílu mezi nimi spočívá v tom, že kompaktní lépe kryjí a déle drží, práškové však působí lehčeji a "vzdušněji" a bývají proto užívány jako koruna završující již připravený make-up. Pudr lze koupit v nesčetných barevných odstínech, v zásadě bychom měly používat pudr o odstín světlejší, než je základní nalíčení pleti. Transparentní pudr barvu podkladu neovlivní, jen make-up zjemní, dodá mu třpytu a plastičnosti ve výsledném účinku. Existuje také přípravek, který je kompromisem mezi podkladovým nalíčením a pudrem: nanáší se jako pudr, drží ale jako krém; nenahradí však podkladovou vrstvu a neměl by se bez ní používat. Této směsi pudru a krému dávají mnohé ženy přednost, protože s ní lze snadno a čistěji zacházet. Profesionálové nanášejí práškový pudr velkým měkkým štětcem (se sobolími chlupy) anebo poduškou z bavlněného sametu, kterou mohou kdykoli vyprat. Hygienické jsou také vatové tampony. Z těch se však pudr trousí a zanechávají chloupky.
Naneste práškový pudr lehce od brady vzhůru přes tváře a čelo, až jsou všechny části obličeje rovnoměrně pokryty. Nos můžete tónovaným pudrem poněkud dotvarovat. Máte-li široký nos, naneste po stranách trochu tmavšího pudru; dlouhého nosu nalíčíme špičku nepatrně tmavěji.
Vždy musí jít o pouhý poprašek. Okraje pečlivě rozetřete poklepem prstů. Nepudrujeme se pod očima. Pokud přepudrujete i víčka a rty, drží oční stíny a rtěnka lépe. Nadbytečný pudr smeteme nejlépe čistým štětcem shora dolů. Aby pudr držel déle, přitiskněte kratičce na obličej lehce navlhčené dlaně nebo pleť poklepejte vlhkou, dobře vyždímanou houbičkou či vatovým tamponkem. Pak ještě jednou jemně přepudrujte. Štětec dobře vyfoukejte, aby na kůži už nepřišlo příliš mnoho pudru. Pevný pudr v pudřence se hodí nejlépe k osvěžení make-upu jeho používání je velice úsporné, dlouho vydrží. Pudrovací podušku tiskněte na obličej jen lehce. Netřete ani neroztírejte.
Důležité: prášková červeň na tváře (růž, rouge) se nanáší po pudrování, krémová předem.

Oči

20. srpna 2008 v 23:47 Kosmetika

Naučte se zvýrazňovat vaše oči!

Tato velmi základní lekce vám ukáže, jak vytvořit přirozený a každodenní vzhled. Ve stručnosti se dozvíte jak na to, aby vaše oči zářili právě tak, jak chcete...

PŘIROZENÉ OČI - KROK 1
ZÁKLAD JE DŮLEŽITÝ
Před nanesením očního make-upu vytvořte základní podklad. Na překrytí tmavých kruhů, drobných vrásek a kompletní sjednocení pleti použijte Korektor pod oči a na víčka Podkladový krém. Spolu s Sypkým pudrem vytvoříte matný a jemný podklad.
NANÁŠENÍ
>> Na překrytí tmavých kruhů pod očima naneste Korektor pod oči jemným poklepáváním prstů. Na nanášení Podkladového krému na víčka použijte Houbičku. Pokud jsou vaše víčka jemná a citlivá, použijte Korektor místo Podkladového krému.
>> Pomocí Labutěnky naneste na víčka Sypký pudr. Nepřežeňte to! Vynechejte oblast pod očima pokud tam máte vrásky.
PŘIROZENÉ OČI - KROK 2
ZVÝRAZŇOVÁNÍ OČÍ
Použití tužky na oči zvýrazní oči a dodá jim jemnější vzhled. Pro ještě jemnější vzhled můžete tuto linku rozmazat.

NANÁŠENÍ
Tužkou na oči nakreslete jemnou linku nad horní řasy. Začněte u vnitřního koutka oka jemnější linkou a postupně pokračujte rozšiřováním až k vnějšímu koutku.

RYCHLÉ TIPY
Linku nakreslete i na spodní víčko, ale není to nutné. Když ji nakreslíte, vždy ji jemně rozmažte.
PŘIROZENÉ OČI - KROK 3
ZDŮRAZNĚNÍ ŘAS
Řasenka zvýrazňuje oči a tvoří poslední "tečku" očního make-upu. Řasenku si vybírejte dle potřeb; Řasenka pro maximální objem řas dodá větší drama, Tvarující řasenka dodá okázalí vzhled a Voděodolná prodlužující řasenka zůstane na místě i když prší.
NANÁŠENÍ
Rovnoměrně naneste na horní a dolní řasy.
RYCHLÉ TIPY
>> Pokud preferujete přirozený vzhled nebo máte tmavé řasy, použijte Průzračnou regenerační řasenku. Zvýrazňuje a chrání řasy bez barvení.
>> Použijte kleštičky na řasy pro jejich natočení. Někdo je používá před a někdo po nanesení řasenky. Vyzkoušejte oba způsoby a vyberte si který vám nejvíc vyhovuje!

Oční stíny

20. srpna 2008 v 23:47 Kosmetika
Pomocí očních stínů ve správně volených barevnýc tónech můžete barvě očí dodat zářivosti. Nejlepší je vyzkoušet různé barvy a zjistit, které odstíny vašemu typu nejlépe odpovídají. Barva nesmí tvořit příliš ostrý kontrast k barvě očí , nesmí být příliš intenzivní. Nejkrásněji působí pastelové stíny, sladěné s vaší barvou pleti i s oblečením. Jemné nuance vaše oči opticky zvětšují a zvýrazňují jejich lesk. K líčení očí použijte dvou nebo tří barevných tónů, docílíte měkčího a přirozenějšího účinku. Pro vnitřní část víčka zvolte neutrální barvu (hnědou, zelenou), pro vnější oční víčko silnější odstín, pak jemně rozetřete. Zdůrazňujeme především vnější oční koutky. Tím zvětší a zvýrazní. Stíny, nanesené ve vnějším koutku o poznání tmavším než vnitřním, dodávají oku "hloubku". Pro slavnostní příležitosti můžeme na oční víčko i obočí jemně nanést zlaté oční stíny. Trochu lesku (světlý stín s lesklým efektem) pod obočí a na střed víčka dotváří žádoucí zářivý pohled. Celá partie očí tak vypadá větší. Kvalitní stíny drží na víčku tak dlouho, jak dlouho chcete, a dají se odstranit jen čisticí emulzí. Pokud se vrstva stínů hromadí v záhybu víčka, měla byste v bohaté nabídce zvolit jiný prostředek. Na hladká, lesklá víčka je třeba používat obzvláště odolné, tedy vodostálé stíny. Před nanášením je vždy nutno z víček odstranit mastnotu. Potukejte kůži buničinou nebo použijte vatový tampon namočený do pleťové vody bez alkoholu. Jednoduchá manipulace je s očními stíny v tyčince, které se snadno roztírají. Nanášíme je přímo podél horních řas - k vnitřním koutkům tenčí, k okrajům silnější čára - a jemně rozetřeme bříšky prstů.

Ani s krémovými stíny není líčení obtížné. Opřete prsty levé ruky pevně o pravý spánek (a obráceně). Zavřete oko a krémový stín naneste prostředníkem od vnitřního k vnějšímu koutku. Práškové stíny lze nejlépe nanést navlhčeným štětcem nebo aplikátorem s houbičkou - až k záhybu víčka. Můžeme je také dobře mísit a tím barevné tóny zesílit či zesvětlit, případně namíchat zcela nové barvy, např. zelenomodrou.

Stíny jako gel se nanášejí štětcem nebo bříšky prstů; správným stínováním můžete modelovat i tvar očí. U očí položených příliš blízko u sebe je třeba zdůraznit vnější oční koutky: světlejší nebo vysoce lesklý stín naneseme od vnitřního koutku po střed víčka a směrem ke spánkům a mírně vzhůru navážeme tmavším odstínem. (Také oční linky by se pro optický efekt měly malovat až od středu víčka směrem k vnějšímu koutku.) Pro oči položené přílíš daleko od sebe: směrem dovnítř tmavé odstíny, ke spánkům světlé. Zapadlé nebo malé oči se lépe uplatní, zvolíme-li stíny světlejší než lesk. Naopak vystoupIé oči opticky ustoupí, použijeme-li tmavší stíny a na ohyb víček nasadíme ještě tmavší, barevně ladíci tón. Jen pod obočí přijde trocha zjasňující světlejší barvy. Váčky pod očima nevyniknou při užití jemných, světlých stínů. Kruhy pod očima můžeme přes den překrýt trochou netransparentního líčidla v barvě pleti. Rozhodně ne pudrovat (tím by každá vrásečka vystoupila ještě zřetelněji!). Pro večerní nalíčení vytvoří třpytivý zjasňovač zajímavé odlesky a na světle leccos zaretušuje. Po nanesení očních stínů byste měla počkat dvě až tři minuty se zavřenýma očima, aby make-up mohl zaschnout. Nakonec znovu zkontrolujte, zda na řasách nezůstaly zbytečky očních stínů. To vypadá neupraveně.

Oční linky

20. srpna 2008 v 23:46 Kosmetika
Čáry vedené tužkovými očními linkami dopomohou vašim očím, aby zářily.
Barva by měla odpovídat očním stínům, a ty působí nejlépe, ladí-li s barvou očí. Oči orámované silnou černí spolu s pastelovými nebo zlatobronzovými stíny nevypadají dobře. Veďte tužkou (vždy dobře ořezanou!) jemnou linku podél řas, měla by mírně vybíhat za vnější koutek oka. To oči opticky zvětšuje.
Velké oči je možno po vnitřním okraji víček obtáhnout celé. Dolní víčko přitom lehce stahujete směrem ven, aby tenká čára i zde seděla zcela přesně. U malých očí obtahujeme jen vnější polovinu spodního víčka, u příliš světlých, příp. malých očí používáme světlé odstíny. Pokud raději používáte ke zvýraznění očí tekuté oční linky, táhněte jemnou čáru zcela při koříncích řas - od středu oka směrem ven, pak od vnitřního koutku ke středu. Nedaří-li se vám rovná linka, raději umístěte vedle sebe řádku maličkých teček. (Štětec přitom příliš nenamáčejte!). Oční linky mají být jemné a barevné, tedy nejen černé, také šedé, temně modré, hnědé, zlatavě lesklé. Černé linky sluší pouze velice tmavovlasým ženám. Blondýnky by se měly rozhodnout pro šedou nebo hnědou.Rudovlásky se světlou pletí pro zlaté tóny. Pro večerní nalíčení působí efektněji, zvolíme-li stejný tón linek jako maskary a víčka vystínujeme tak, aby s obojím ladila.

Řasy

20. srpna 2008 v 23:45 Kosmetika
Pokud si nechcete líčit celé oči, bylo by na místě zvýraznit si alespoň řasy. Barva závisí vašem vkusu. Nemusí to vždy být černá. Už o odstín tmavší barva, než řasy od přírody mají, jim prospěje. Kdo chce svému pohledu dodat na intenzitě, používá maskaru barevně odpovídající očním stínům, tedy tmavomodrou, šedou nebo hnědou. Je také možno po černé řasence dobarvit špičky řas barevnou maskarou. Před použitím řasenky by měla být z řas vždy odstrana mastnota, jinak maskara nedrží. Spirálku (štěteček) nasaďte vždy nejprve na dolní okraj řas a lehce jí pohybujte sem a tam, aby zasáhla každý chloupek. Pak postupně vodorovně barvíme směrem dolů. Pod řasami můžeme přidržet buničinový kapesník a na spodní víčko nenanášíme příliš silnou vrstvu. Vyvarujete se toho, abyste pohybem do strany slepily řasy do tvrdých "muších nožiček". Pak podobně postupujete u řas horního víčka - od kořínků ke špičkám.
Nepěkné stopy barvy na dolním nebo horním víčku odstraníte nejlépe vatovým tamponkem, ještě než zaschnou. Pro dosažení maximálního efektu můžete po zaschnutí ještě jednou nanést maskaru na vnější třetinu řas horního víčka. Pokud vaše řasy málo rostou, mezi nanesením jednotlivých vrstev je napudrujte. Nalíčené řasy můžete od sebe oddělit kartáčkem na řasy, který je také mírně zvedne. Jsou-li vaše řasy krátké a nevzhledné, měla byste užívat řasenku, která obsahuje drobné částečky a chloupky k prodložení a doplnění. Horní vějíř řas působí plněji a hustěji, nanesete-li longlash-maskaru (prodlužovací) shora a pak ještě jednou zdola. Kartáček na řasy nesmíte použít, protože byste prodlužovací částečky opět odstranila.
Dobrá maskara je vždy odolná vůči vodě a slzám, a neměla by proto být odstraňována vodou a mýdlem. Snazší a šetrnější vůči jemné pleti víček je použití tekutého odličovače očí (remover) nebo speciálních tamponků napuštěných olejem (remover-pads). Provádíme před čištěním celého obličeje.Pak partie kolem očí pečlivě nakrémujte. Nikdy nechod'te večer s očním make-upem spát, protože částečky barviva by se snadno mohly dostat do očí a působit dráždivě.

Mimochodem - i řasy potřebují péči: Pokud je každý večer vykartáčujeme kartáčkem na řasy a ošetříme balzámem nebo olejem podporujícím jejich růst, zůstanou ohebné a hedvábně lesklé.

Umění dokonalého nalíčení 11typů a triků

20. srpna 2008 v 23:45 Kosmetika
Umění dokonalého nalíčení 11 tipů a triků
1. Pokladový make-up by měl ladit s přirozeným tónem pleti. Letmá zkouška na hřbetu ruky v obchodě se zpravidla nevyplácí: požádejte o vzorky, které můžete na obličej vyzkoušet v klidu domova za denního světla.
2. Podklad neroztírejte jako krém: abyste dosáhly rovnoměrného výsledku, nanášejte podklad lehkými poklepy buď konečky prstů nebo houbičkou.
3. Řasy vydrží déle natočené, když kleštičky nebo natáčky před použitím nejprve nahřejete.
4. Obočí přirozeně vytvarujte vytrháním (nikoli příliš do tenka!) Potření kostkou ledu sníží bolest a opuchnutí.
5. Abyste se vyvarovali efektu "pavoučích nohou", ihned po nanesení řasenky rozčešte řasy kartáčkem nebo hřebínkem.
6. Tvářenku vždy slaďte s podkladovým make-upem. Abyste zabránily vzniku map, na tekutý podklad užívejte krémovou tvářenku, na pudrový podklad užívejte pudrovou tvářenku.
7. Černá tužka a tmavé oční linky opticky zmenšují oči, takže doporučujeme užívat je velmi zřídka.
8. Červená tvářenka stěží zapře svůj umělý charakter: proto volte přirozeněji vyhlížející hnědé nebo růžové odstíny.
9. Ústa vypadají plnější, jestliže tužkou obtáhnete vnější bledý obrys rtů (zvýraznění po vnitřním růžovém okraji rtům na plnosti nepřidá).
10. Tužka na rty by měla ladit jak s přirozenou barvou rtů,
tak se rtěnkou.Vyhýbejte se tmavým odstínům, neboť zatímco rtěnka během dne bledne, tmavá kontura rtů nehezky vyniká.
- Tmavočervené, čokoládově hnědé a fialové rtěnky často působí příliš tvrdě a také opticky zužují rty.
- Odstíny růžové dřevo, meruňková a pastelově růžová v kombinaci s leskem dokážou "vymodelovat" plnější rty.
11. Delší životnost zaručíte rtěnce následujícím postupem: Do rtů vklepejte trochu podkladového make-upu, obrys rtů pečlivě obtáhněte tužkou a štětečkem naneste rtěnku. Poté vysajte rty ubrouskem a opět štětečkem naneste druhou vrstu rtěnky.v

Pudr

20. srpna 2008 v 23:43 Kosmetika
Pudr - nejlepší přítel maskérů, má všestranné použití a může dodat pleti nádherný vzhled.
Proč pudr používat:
- dodává pleti hladký povrch
- po nanesení make-up vydrží déle
- absorbuje mastnotu z pleti a zabraňuje vzniku lesklých míst
- pomáhá zakrýt rozšířené póry
Jak si vybrat pudr, dobré je používat dva typy a to sypký pudr a do kabelky pudr kompaktní.

Sypký pudr
dokonale upraví pleť a to na dlouhou dobu a požívají ho profesionální maskéři a modelky. Nejlépe se tento pudr nanáší tak, že se lehce rozpráší na pleť pomocí velkého měkkého štětce. Pak si obličej znovu lehce přetřete štětcem, aby se nadbytečný pudr odstranil.
Kompaktní pudr
pudřenky obsahující kompaktní pudr jsou ideální do kabelek, protože jsou lehké a rychle se dají použít. Většina z nich se prodává s aplikačními houbičkami, ale lepších výsledků dosáhnete pomocí štětce. Vybírejte si štětce se zasouvacími hlavami, které můžete nosit v kabelce.
Pokud přeci jen používáte houbičku nanášejte pudr lehkými tahy a houbičku pravidelně perte, jinak přenesete mastnotu z kůže do pudru a ten se slepí.
Odstíny
odstín si vyberte tak aby co nejvíce odpovídal vašemu tónu pleti. Tón si ověříte tak, že si lehce přepudrujete čelistní linii podobně jako při zkoušení make-upů.

Výběr odstínu u make-upů:
Barvy make-upu si musíte zkoušet za denního světla, abyste přesně viděla, jak bude vaše pleť vypadat, až odejdete s obchodu.Na výběr si si vyberte několik odstínů, které vypadají, že vám budou s pletí ladit.
Make-up nezkoušejte na ruce nebo zápěstí - nejsou stejně zbarvené jako pleť na obličeji. Trochu barvy si vetřete na čelistní linii, abyste se ujistila, že tón bude ladit s pletí na krku i na obličeji. Správný odstín je ten který se na pleti jakoby rozplyne.

Motta a stužky 2

20. srpna 2008 v 23:41 Citáty
... a poslední zamkne třídu
Čekali jsme to, ale ne tak brzy.
Příští rok už s tebou nesedím...
Nevíte, co víme my...
Prý zkouška dospělosti...buzerujem snad my vás..
Buď me chytří, blbých je tu dost
Z 36 způsobů,jak se vyhnout katastrofě, je nejlepší útěk.
Maturuješ? Ne! Tak vo co ti de...
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/9/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

Motta a stužky

20. srpna 2008 v 23:41 Citáty
Přišel jsem, viděl jsem, stačilo mi, odcházím ...
Nevěř na zázraky - spoléhej na ně.
Zblbnul jsem a mám v úmyslu tak zůstat
Moudrost nás honila, byli jsme rychlejší.
Kdo nepoznal nepochopí.
Pusťte nás, jen procházíme
Pochopil jsem, že i pochopitelné se dá nepochopit...
Dutý ale přezutý
Pravda je to, v co věříme.
Maturita je pašovani blbců za hranici inteligence.
Víme, že víte, že víme.
Jsme lepší než naše pověst...
Plaudite,acta est fabula!Tleskejte hra skončila!
Nejásejte, přijdou naše děti
My jsme Ti,co vydrzeli!
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/9/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

O válkách

20. srpna 2008 v 23:40 Citáty
Albert Einstein
Nevím, jakými zbraněmi se bude bojovat ve třetí světové válce. Vím však, že ve čtvrté to budou opět klacky a kameny.
Platón
Jenom mrtví viděli konec války.
Josif V. Stalin
Smrt jednotlivce je tragédie, smrt miliónů je statistika.
George Washington
Být připraven na válku je nejúčinnější způsob, jak uchovat mír.
Jaroslav Hašek
Nestřílejte, vždyt jsou tady lidé.
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/9/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

O pesimistech a optimistech

20. srpna 2008 v 23:39 Citáty
Jan Werich
Až Ti bude úzko otoč se čelem ke slunci. Všechny stíny budeš mít za zády.
Herman Hesse
Optimista prohlašuje, že žijeme v nejlepším možném světě, a pesimista se obává, že je to pravda.
Johann Nepomuk Nestroy
Pesimista je člověk, který se obává, že všichni lidé jsou takoví ničemové jako on.
Dalajláma
Má-li problém řešení, nemá smysl dělat si starosti. Když řešení nemá, starosti nepomohou.
Voltaire
Optimismus je takový zažraný názor, že všecko je dobré, i když je to zlé.
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/9/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

O chybách a omylech

20. srpna 2008 v 23:38 Citáty
Johann Wolfgang von Goethe
Není větší chyby, než přestat zkoušet.
Marcus Tullius Cicero
Každý člověk dělá chyby, ale jen hlupák u nich zůstává.
Lucius Annaeus Seneca
Chyba je, když věříš každému, ale chyba je i to, když nevěříš nikomu.
Charles Dickens
Kdo z hrdosti nepřizná vlastní chyby, nemá hrdost.¨
Lev N. Tolstoj
Každý chce napravit lidstvo, ale nikoho nenapadne, že by měl začít u sebe.

O lidských vlastnostech

20. srpna 2008 v 23:38 Citáty
Jean Paul Sartre
Brány svého vězení si neseme každý v sobě.
Edward Gibbon
Jen silný jedinec se nestydí za své slabosti.
Lev N. Tolstoj
Všechno pochopit, znamená všechno odpustit.
William Shakespeare
Víme, co jsme, ale nevíme, co můžeme být.
Sokrates
Kdo chce hýbat světem, musí pohnout nejdříve sám sebou.
Honoré de Balzac
Nenávist má lepší paměť než láska.
Mark Twain
Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.
William Faulkner
Na špatné lidi je možné se spolehnout. Přinejmenším se totiž nemění.