Červenec 2010

Takhle se rozcházej jen zbabělci !

13. července 2010 v 21:41 | magazin.cz |  Kluci
Takhle ne! Rozchody pro zbabělce
foto: Shutterstock.com

Takhle ne! Rozchody pro zbabělce


Ty nejhorší způsoby, jak se rozejít.
17. června 2010
Většina lidí to někdy zažila. Najednou se ocitla ve vztahu, ve kterém už nechtěla pokračovat. Tehdy člověk stojí před nelehkým krokem, jak to vlastně ukončit a zároveň toho druhého příliš neranit, případně si nenechat ztropit scénu.

Inu, je to hodně těžké a pravděpodobně se bez určitých komplikací neobejdete. Pokud ale chcete, aby to bylo naprosto strašné, udělejte to jedním z těchto způsobů.

E-mail
Elektronická pošta je skvělá věc. Sdělí informaci rychle a efektivně. K oznámení rozchodu se ale opravdu nehodí. Například hokejista Jarret Stoll to zkusil a pochopil. Dva měsíce před svatbou napsal své přítelkyni a hostům, že se s ní rozchází a svatbu ruší. Efektivní to jistě bylo, ale pro někoho asi i dost infarktové… Podobné tabu při rozchodu platí pro SMSky.

Facebook
Z téhle sociální sítě vyčtete mnohé. Jedna kolonka je věnována také aktuálnímu stavu. Zda jste volný, zadaný či ženatý. Je velice jednoduché přepnout ze zadaného na nezadaného. Kromě všech přátel se to samozřejmě dozví i vaše teď už expřítelkyně a ani nemusíte nic formulovat. Ano, je to divné, ale někteří zvláštní lidé to tak dělají.

Na veřejnosti
Na tohle si dejte dobrý pozor. Pokud si myslíte, že vám váš partner či partnerka neztropí scénu v baru či drahé restauraci, protože jsou všude kolem lidé, mýlíte se. Šok z rozchodu bývá tak velký, že bude následovat velmi trapná scéna a buďte si jisti, že všichni kolem budou poslouchat. A budou si říkat, jací jste potomci, že to řešíte takhle.

Vzkaz na lednici
Kdo si běžně dává vzkazy na lednici, možná ani netuší, že není dobrý nápad rozcházet se právě tímhle způsobem. Samozřejmě tak můžete snadno formulovat své pocity, zároveň ale tomu druhému nedáváte šanci, aby vám řekl, co má na srdci. To je velmi sobecké a neférové, obzvlášť pokud vám na něm někdy záleželo.

Zmizet
Všechny předešlé způsoby jsou špatné, ale tenhle je ještě předčí. Oblíbili si ho zejména muži, protože je tak snadný. Když je vztah přestane bavit, prostě se vypaří. Přestanou brát telefony, odpovídat na zprávy, zapírají se a doufají, že partnerka co nejdříve pochopí, o co jde. Často ani nedomyslí, že mají společné přátelé a okolí, které tuto metodu víceméně znemožní a časem stejně dojde k velmi trapnému setkání.

Silly

10 důvodů, proč sexovat

13. července 2010 v 21:28 | magazin.cz |  Kluci
10 důvodů, proč sexovat
foto: shutterstock

10 důvodů, proč sexovat


Deset dobrých důvodů, proč se pravidelně oddávat sexu, nabízí svým čtenářkám a čtenářům německý magazín Quelle. Milování se totiž příznivě podepisuje na stavu našeho organismu. S tím lze jen souhlasit!
11. června 2010
  1. Sex je zdravý! Kdo je sexuálně aktivní, ten méně stůně. Například riziko smrtelných srdečních onemocnění snižuje pravidelný pohlavní život až o 50 procent.
  2. Sex přináší štěstí! Vyplavují se při něm totiž hormony přinášející pocit blaha. Tento efekt pak trvá až 24 hodin.

  3. Sex zkrásňuje! O to se stará silný "příliv" estrogenů. Sex zlepšuje regenerační schopnosti buněk lidského těla, kůži činí pevnou, elastickou a "bez faldů". A navíc - kdo se trvale líbá, trénuje obličejové svalstvo!

  4. Sex zeštíhluje! Na žebříčku prostředků, které člověku pomáhají snižovat váhu, stojí sex hodně vysoko. Za půl hodiny se při něm dá spálit až 350 kalorií, a přitom velmi zábavnou formou. To samozřejmě za předpokladu "plného nasazení" obou partnerů. Mimochodem, už při vášnivých polibcích se zapojením jazyků se spotřebuje 20 kalorií!

  5. Sex posiluje! Erotické aktivity sice nemohou nahradit bodybuilding, ale mohou jej skvěle doplňovat. Půlhodina milostných hrátek se rovná patnáctiminutovému cvičení ve fitnesscentru. U muže sex navíc aktivizuje vyplavování testosteronu, což vede k růstu svalové hmoty.

  6. Sex omlazuje! Ženy, které žijí aktivním pohlavním životem, vypadají opticky o pět až deset let mladší než jejich vrstevnice, které se pravidelně nemilují. Muži zůstávají mladými takříkajíc "vnitřně". Pravidelný sex eliminuje problémy týkající se předstojné žlázy.

  7. Sex působí příznivě i na zbystřování mysli! Má každopádně příznivý vliv na kreativitu. Při souloži jsou totiž v těle produkovány hormony, ale navíc se aktivizuje i činnost šedé kůry mozkové. A kdo si místo oběda dopřeje půlhodinku sexu, tomu se pak bude lépe pracovat.

  8. Sex odbourává stres! Hormony vyvolávající pocity štěstí "přebíjejí" hormony odpovědné za stres - například adrenalin. Po orgasmu okamžitě odeznívají stavy tělesného napětí, od ztuhlé šíje až po namožení svalů.

  9. Sex aktivizuje! Z tradiční čínské medicíny je známo, že milování vyvolává životní energii. Dlouhodobě aktivizuje a posiluje každý orgán v lidském těle. Odborníci proto doporučují dlouhou milostnou předehru, intenzivní polibky a vášnivá objetí.

  10. Sex patří k lásce. Hormon oxytocin, který se v organismu vyplavuje při intenzivním tělesném spojení páru, totiž vyvolává pocity zamilovanosti a vykouzlí ony pověstné jiskřičky v očích obou milujících se lidí.

(tx), Korzo

Historie kalhotek

11. července 2010 v 18:51 Oblečení

Prádlo. Co jiného. Ale nebylo tomu tak vždy. Na spodní kalhotky, bez kterých si běžný den nedokážeme představit, jsme si musely počkat v podstatě do nedávné minulosti.
Spodní kalhoty se v dámském šatníku začaly objevovat, ale velmi sporadicky, až v 16. století. Nosila je prý například Kateřina Medicejská.
Spořádaná žena se však musela obejít bez kalhotek další dvě století. Ještě v 18. století bylo nepatřičné, aby dámy nosily kalhotky. Ty si jako známku luxusu oblékal v Paříži jen mizivý zlomek urozených dam. Nabírané biedermaierovské kalhotky, které byly módní v první polovině 19. Století, nosila jen malá děvčátka. Vděčila za to prý francouzskému filozofu Jean-Jacques Rousseauovi. Ten se ve své knize "Emile" zasadil o to, aby se i holčičky mohly vyřádit. Na to musely být ale řádně oblečené. Jakmile však dosáhly věku 12 let, musely odložit kalhotky a obléknout si přes holá stehna dlouhé sukně.
Teprve v 19. století přineslo kalhotkovou revoluci. V módě byly tenkrát krinolíny a ty dokázaly být zrádné. Když se dáma posadila, zvedla se drátěná konstrukce a odhalila intimní místa své majitelky. Stejně jako při pokusu se ohnout. To zase dámy chtě nechtě odhalily svá pozadí. Snaha v těchto případech ukrýt nahotu vedla k počátku používání jakýchsi spodních kalhotek, tj. dvou samostatných nohavic velkých rozměrů spojených v pase šňůrkou. V Anglii se jim říkalo "nepojmenovatelné", ve Francii "nepostradatelné" a v Německu jednoduše "šaty na nohy". Mělo to i praktickou výhodu, dámy se nemusely při návštěvě toalety složitě svlékat. Uprostřed tyto kalhotky totiž neměly šev. Základním výrobním materiálem bylo plátno a flanel, které byly zdobeny krajkou. Přesto nebyly kalhotky dostupné všem. Chudé ženy je nenosily vůbec pro jejich vysoké pořizovací náklady.
Masové používání spodních kalhotek nastává až ve druhé polovině 19. století spolu s tovární výrobou a výrazným zlevněním zboží. Tím, že v té době začínají ženy pracovat, objevuje se i nový styl oblékání, sukně se zkracují a i kalhotky nastupují svou cestu k miniaturizaci. Od 30. do 50.let se běžně nosily stahovací kalhotky s dlouhými či kratšími nohavičkami, které díky elastickému materiálu zpěvňovaly bříško, stehna i hýždě. Ty ustoupily minisukním v 60. letech a od té doby vládnou typy bez nohaviček. Od 80. let pak kalhotky začaly dobývat naše prádelníky bezpočtem střihů a provedení.
V historii spodních kalhotek známe pak ještě dva významné mezníky, a to představení bikin v roce 1946, a pak kalhotek zvaných tanga. Ta se překvapivě objevila již ve 30. letech minulého století, kdy starosta New Yorku vydal nařízení, že nazí tanečníci se musí zahalit. Dívky si chtěly nechat zadečky nahé a tak přišly do západního světa kalhotky, jejichž zadní část tvořil jen proužek látky nebo šňůrka. Odtud pochází i jejich anglický název string.