Červen 2011

Pryč s černými tečkami! + video

14. června 2011 v 13:23 | Bravogirl.cz |  Kosmetika

PRYČ S ČERNÝMI TEČKAMI!

BEAUTY & FIT: Pryč s černými tečkami! - foto
Zdroj: Youtube

Máme pro tebe další tip na kosmetiku z domácí kuchyně. Tentokrát se zaměříme na čištění pórů a odstranění černých teček.
Určitě znáš kosmetické proužky, které si přilepíš na nos, necháš chvíli působit a poté strhneš. Čistí póry a odstraňují černé tečky z nosu a jeho okolí. Tyhle proužky jsou super, ale pokud je používáš pravidelně, vyjdou celkem draho.

Proto se necháváme inspirovat Michelle Phan a předáváme ti recept na tento 'proužek', který snadno připravíš doma.

Ingredience


Potřebuješ k tomu jen 2 věci: první je mléko - jakékoliv, co najdeš v ledničce (ne slazené ovšem), ale je jedno, zda bude odtučněné nebo třeba plnotučné. Druhá věc je neochucená želatina v prášku.

Ještě vyndej polévkovou lžíci a sklenici, která snese mikrovlnku. Jdeme míchat.


Vyhrajte nad bolestivou menstruací

14. června 2011 v 11:10 | doma.cz |  Zdraví

Vyhrajte nad bolestivou menstruací

aktualizováno 23.05.2011, 00:05 | tn.cz / vac
Zatímco některé ženy o menstruaci téměř nevědí, další naopak proklínají její první dny nebo délku. Bolestivou menstruací podle průzkumů trpí až 40 % žen a dívek.
Tipů, jak překonat tyto obtíže existuje celá řada. Od menstruačních bolestí mohou ulevit například vitamíny nebo cvičení. Dostupné jsou i některé léky, které poskytnou dočasnou úlevu.

V průběhu života má žena asi 400 menstruačních cyklů, což znamená, že menstruuje průměrně asi 6 - 7 let svého života. Menstruační bolesti se objevují obvykle na začátku krvácení a trvají i několik dní. Děložní sliznice totiž vylučuje hormony, které vyvolávají stahy děložního svalstva. Výsledkem je křečovitá bolest v podbřišku, bolesti zad nebo nevolnost. Některé ženy a dívky kvůli tomu ale nechtějí brát každý měsíc léky.

Již v historii hledaly ženy způsoby, jak nepříznivé projevy menstruace odstranit, zmírnit nebo jim předejít. Podle našich prababiček stačilo položit na břicho termoláhev s teplou vodou, zachumlat se do peřin a popíjet teplý čaj. Tato metoda byla a je skutečně účinná, ale málokdo si může dovolit proležet každý měsíc několik dní v posteli. Pokud se problémy objevují pravidelně, je dobré navštívit lékaře, který nasadí vhodné léky proti bolesti. Za vyzkoušení stojí také některé speciální cviky, které vycházejí z jógy.

Při bolestivé menstruaci se doporučuje zvýšit příjem vápníku, hořčíku a vitamínu D. Tyto látky totiž uvolňují křeče a zmírňují nevolnost. Menstruační bolesti tlumí také vitamín E, který funguje jako přirozený blokátor bolesti. Kromě toho je lékařsky dokázané, že snižuje náchylnost k infekcím.

Ria vložky a intimky
(Foto: Ria)


Vitamín E obsahují i vložky Ria Ultra Silk s hedvábím, přesněji jejich varianta Normal Plus Care. K příjemnému nošení těchto vložek přispívá D-panthenol, díky jemnému povrchu vložek se tak ženy cítí po celý den pohodlně. Speciální drážky spolehlivě a rychle rozvádí tekutinu a umožní okamžité vstřebání do savého jádra. Spodní prodyšná fólie chrání nejen prádlo, ale i pokožku. S vložkami Ria Ultra Silk může být menstruace alespoň o něco příjemnější.

V období menstruace se vyplatí větší opatrnost. Ženské tělo je totiž v této době náchylnější k infekcím více než kdykoli jindy. Proto by každá žena měla věnovat zvýšenou pozornost své intimní hygieně. Ženy a dívky si mohou vybrat z nepřeberného množství hygienických menstruačních pomůcek.


Ria comfort mini
(Foto: Ria)


Podle oblíbených aktivit a životního stylu je možné zvolit to nejvhodnější pro každou fázi a sílu menstruace, tampony nebo slipové vložky. Extra tenké vložky, určené pro každodenní nošení si získávají stále větší oblibu u žen a dívek.

Používání takzvaných intimek je pro ně samozřejmostí a berou tyto vložky jako nezbytnou součást intimní hygieny. Intimky používají ženy a dívky nejen v období mimo menstruaci, ale i na začátku nebo na konci periody, kdy je krvácení slabší. Dále mohou posloužit jako dodatečná ochrana při používání tampónů. Intimka ale nezradí ani jako "pojistka", když menstruace přijde nečekaně.

Ria tampony
(Foto: Ria)


Vložky Ria Intim mají například povrch z jemného netkaného textilu a zaručují tak pohodlné nošení. Jsou tenké a prodyšné, takže neomezují ani při sportu nebo na delších cestách. Přirozeně se přizpůsobí tělu i spodnímu prádlu, které spolehlivě chrání. Varianta Air je bez fólie, pokožka tak může volně dýchat. Pro příjemný pocit svěžesti je tu varianta Ria Intim Deo. Jemná květinová vůně je nanesená na spodní ochranné fólii intimky, nehrozí tak podráždění pokožky nebo zdravotní komplikace. Intimky můžete vyzkoušet také s novými tampony Ria. Varianta Mini Comfort s hedvábně jemným povrchem má zúženou špičku, takže se lépe zavádí.